Program Stały ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS (SCORA)

Koordynatorka Lokalna ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS (LORA) - Yelizaveta Nikitsina

Asystentka LORA - Weronika Roztkowska

SCORA

SCORA to skrót od Program Stały ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS. SCORA to duże projekty, jak Tramwaj Zwany Pożądaniem, gdzie w środkach komunikacji miejskiej w całej Polsce edukujemy w formie konkursów dla osób pasażerskich o HIV i AIDS albo Pink Lips - akcja profilaktyczna dotycząca raka szyjki macicy czy Remember o raku jąder i raku prostaty. SCORA to też małe projekty, jak Peer Education, gdzie prowadzimy dla szkół zajęcia „Pierwsza wizyta u ginekologa”, „Jądro wiedzy”, „HIV i AIDS” dotyczące samobadań oraz badania na HIV jako podstaw profilaktyki. SCORA to działania lokalne od studentów_ek dla studentów_ek, takie jak Różowe Skrzyneczki porozstawiane w łazienkach, zawierające środki menstruacyjne, czy też warsztaty i szkolenia z zakresu wielokulturowości i mowy inkluzywnej. Jednakże SCORA to przede wszystkim wspaniali ludzie, bez których nic z wyżej wymienionych aktywności nie miałoby miejsca. Osoby wolontariackie, Koordynatorzy_rki Lokalni_e Projektów, jak i same osoby uczestniczące w akcjach, biorące aktywny udział w prezentowanych przez nas aktywnościach. Koordynatorzy_rki dbają o wiele współprac z innymi organizacjami non-profit, szukają partnerów i sponsorów, by konkursy, które organizujemy miały atrakcyjne nagrody oraz podejmują współprace z jednostkami, w których/z którymi nasze akcje się odbywają - Gdański Klub Morsów, Gdańskie Lodowisko, Klub Bunkier, siłownia CityFit w Forum czy też ZTM i GAiT.

Jeśli chcesz się zaangażować w pomoc przy organizowaniu takich wydarzeń albo po prostu uczestniczyć w nich serdecznie zapraszamy do sprawdzenia kalendarza aktywności SCORA u nas lokalnie, w Gdańsku oraz
do obserwowania social mediów IFMSA-Poland Oddział Gdańsk.

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.